Цікавими і насиченими були Покровські святкування в с.Уличне

2017-10-17

/Files/images/УличнеУПА1.jpg

Цікавими і насиченими були Покровські святкування в с.Уличне./Files/images/УличнеУПА2.jpg

В суботу,14 жовтня, церква Покрова Пресвятої Богородиці святкувала свій перший ювілей. 10 років тому,14 жовтня 2007рокуПреосвященнійший Владика Юліян Вороновський освятив новий греко-католицький храм Покрови Пресвятої Богородиці. На святкову Божественну Літургію прибули не тільки місцеві жителі, а й з навколишніх міст і сіл.

Ввечері цього ж дня в сільському Народному домі відбувся перегляд українського історико-драматичного фільму про діяльність УПА, режисера Тараса Химича «Жива».

В неділю,15 жовтня, по закінченні Божественної Літургії, молитовна хода,яку очолив о. Петро Сливка, рушила стежками героїчної слави загонів УПА, які діяли на території села.

Учасники ходи побували на місцях, де були розташовані Криївки. Адже в 2017р. 70 років з дня їх падіння, а саме: 27 лютого 1947р. на вул.Пасічна та 7 березня 1947р. на вул.Уличнянка. Цікавими були розповіді про діяльність та героїчний подвиг Героїв УПА вчителя історії, голови правління ГО «Маю права» Володимира Савчина. Завершилась хода на місцевому цвинтарі, де захоронені воїни УПА а також помічниця, особистий секретар Степана Бандери –Марія Гарабач, якій в цьому році минуло б 105 років.

На могилі новітнього Героя України Івана Габчака о.Петро Сливка відслужив заупокійну панахиду за душі славних синів і дочок України - Героїв УПА, Героїв Небесної Сотні, Героїв неоголошеної війни. Перед учасниками ходи виступив сільський голова Святослав Стефанків, аматорський гурт читців сільської бібліотеки, хор «Підкарпаття» Народного дому, учні школи.

О.Петро подякував всім,хто доклав багато зусиль і праці в організації святкувань.

Кiлькiсть переглядiв: 909

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.