Майстер-клас з квілінгу

2014-11-11

/Files/images/image (4).jpg
У бібліотеці-філії с. Лішня відбувся майстер-клас з квілінгу. Кві́лінг (англ. Quilling — рюш . Походить від слова quill — пташине перо, гофрувати, плоїти, паперокручення) — мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу. Хоча достовірно походження квілінгу не відоме, вважається що він з'явився одразу після винайдення паперу в Китаї - у 105 н.е. Інші джерела стверджують, що квілінг практикувався у Давньому Єгипті. Одне можна сказати напевно – квілінг має дуже багату історію.
Вважається у 300 – 400 роки срібні та золоті дротики були закручені навколо стовпів та ваз, було зроблено саме за допомогою техніки квілінг. До 1200-х це захоплення було дуже популярним. Головним матеріалом був метал, тож коли він став недоступним для мирянина, змінився на папір. Вперше документально згаданий квілінг у 1200-х, але фактично почав використовуватись у 1500-1600-ті французькими та італійськими черницями. Вони використовували рвані шматочки бібельдруку (особливо тонкий непрозорий папір). та гусяче пір'я, щоб прикрасити релігійні догмати та картини.Починаючи з кінця 1600-х квілінг став досить популярним захопленням у Європі та Англії серед молодих дам. У школах дівчата вивчали квілінг разом із вишиванням. Приклади таких робіт все ще існують із назвою школи та ім’ям дівчинки на звороті.Квілінг ніколи не був розвагою у вільний час для жінок робочого класу. І лише дами вищого класу мали час на квілінг, не маючи потреби у роботі, доки підходящий наречений не зробить пропозицію. Цю техніку використовували для прикрашання та декорування меблів, ваз, підставок, корзин, шкатулок та ін. Тільки люди з грошима могли дозволити собі купівлю матеріалів для квілінгу. У якості фону використовували фольгу та флюди.Поселенці привезли із собою квілінг у Америку, і там він пережив переродження.
Перетворювати паперові смужки на витвір мистецтва навчала завідувач бібліотеки Віра Висятицька разом із користувачкою бібліотеки Оленкою Коваль. Діти мали можливість ознайомитися з прийомами скручування і складання паперу.
У заході взяли участь Марія Добрянська, Руслана Когут, Софія Ковальчук, Юля Стецик, Настя Когут та Вікторія Висятицька. Наймолодшою учасницею була п'ятирічна художниця Аня Кізин, яка показала усім присутнім свої малюнки. Учасники майстер-класу були дуже задоволені.

/Files/images/image (10).jpg/Files/images/image (9).jpg/Files/images/image (2).jpg/Files/images/image (7).jpg/Files/images/image (12).jpg/Files/images/image (13).jpg/Files/images/image (14).jpg/Files/images/image.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2926

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.